08.07.2021

13 ADET MİYOM KAPALI YÖNTEMLE RAHİM KORUNARAK ÇIKARTILDI

MİYOM TEDAVİSİ İÇİ RAHİMİN ALINMASI GEREKLİ DEĞİLDİR!!

RAHİM KORUYUCU MİYOM AMELİYATI İSTANBUL

Miyom Tedavisi İçin Rahim Alınması Gerekli DEĞİLDİR !!

Günümüzde, oldukça genç ve gelecekte çocuk istemi olan kadınlarda, çok büyük boyutlarda miyom görülmektedir. Bu hastaların en büyük korkusu rahimlerine oluşabilecek zarardır. Miyom boyutu ne olursa olsun, sadece miyomun çıkartılması mümkündür. Miyom tedavisi için rahimin alınması gerekli DEĞİLDİR. Rahim Koruyucu Miyom Ameliyat İstanbul. Miyomun çıkartıldığı rahim dokusu çok katlı olarak dikilir. Rahime zarar vermeden yapılan bir miyom cerrahisi sonrası gebe kalmada hiçbir sıkıntı olmamaktadır. Bu nedenle miyom ameliyatlarında cerrahi tecrübe çok önemlidir. Miyom Ameliyatı İstanbul Miyom ameliyatını yapan cerrahın deneyimi daha az kanama ve rahmin korunması için büyük önem taşır. Rahim Korunarak Miyoma Ameliyatı

Kapalı (Laparoskopik) Miyom Ameliyatı Avatajları Nelerdir?

1- Karında büyük yara izi olmaz (yara izi olmadan miyom ameliyatı)

2- Ameliyat sonrası iyileşme çok hızlıdır

3- Taburculuk çok hızlıdır

4- Hastanede yatış süresi çok daha kısadır

5-  Yara yeri enfeksiyonu ve fıtık riski açık ameliyata göre çok daha azdır

6- Ameliyat sonrası yapışıklıklar daha azdır, gelecekteki gebelikler açısından önemlidir.

VAKA SUNUMU: Hastamıza, rahminden köken alan çok sayıda olduğu söylenmiş ve rahminin alınması önerilmişti. Yapılan ultrasonda, rahminin ‘patates çuvalı’ görünümünde olduğu yani çok sayıda miyom ile dolu olduğu söylenmiş. Ancak hastamız rahmini aldırmak istemediği, rahmini korumak istediği için bize ulaştı. Aynı zamanda hastamız miyomlarından kapalı ameliyat ile yani laparoskopik cerrahi ile kurtulmak istiyordu. Gerekli değerlendirmeleri yaptık ve ameliyatı laparoskopik yapmaya karar verdik. (kapalı miyom ameliyatı istanbul)

Kapalı ameliyat ile karında yara izi olmadan tam 13 adet miyom rahim korunarak çıkartıldı!!!

Hastamızda başarılı bir ameliyat ile rahimi korumayı başardık.Toplam 13 adet miyom karında büyük yara izi olmadan çıkartıldı. Kapalı miyom ameliyatlarında çıkartılan miyomlar özel bir alet ile ince uzun parçalar haline getirilerek karın dışarısına alınırlar.

 

Kapalı Miyom Ameliyatı Fiyatları 2021

Kapalı miyom ameliyatı gerek cerrahi ekipman ve kullanılan malzemeler gerekse teknik olarak, açık miyom ameliyatlarından çok farklıdır. Bu nedenle açık miyom ameliyatlarına göre nispeten daha pahalıdır. Ancak kapalı miyom ameliyatı sonrası hastalar daha hızlı taburcu olurlar ve işlerine daha hızlı dönerler. Karında büyük kesi olmadığı için ameliyat sonrası fıtık riski veya barsak yapışıklıkları gibi problemler kapalı cerrahide gözlenmez. Bu nedenle iş gücü kaybı daha azdır. Miyom ameliyatı fiyat bilgisi için bizi arayınız.

 

Doç.Dr.Gökhan BOYRAZ

Kadın Hastalıkları&Doğum

Jinekolojik Kanser Cerrahisi Uzmanı

İnstagram: doc.dr.gokhanboyraz

 

Yazar: Doç. Dr. Gökhan Boyraz