02.04.2021

RAHİM KORUYUCU KAPALI MİYOM AMELİYATI ISTANBUL

MİYOM TEDAVİSİ İÇİ RAHİMİN ALINMASI GEREKLİ DEĞİLDİR!!

RAHİM KORUYUCU MİYOM AMELİYATI İSTANBUL

Miyom Tedavisi İçin Rahim Alınması Gerekli DEĞİLDİR !!

Bir haftada 4 hastamıza rahim koruyucu kapalı miyom ameliyatı yaptık…

Günümüzde, oldukça genç ve gelecekte çocuk istemi olan kadınlarda, çok büyük boyutlarda miyom görülmektedir. Bu hastaların en büyük korkusu rahimlerine oluşabilecek zarardır. Miyom boyutu ne olursa olsun, sadece miyomun çıkartılması mümkündür. Miyom tedavisi için rahimin alınması gerekli DEĞİLDİR. Rahim Koruyucu Miyom Ameliyat İstanbul. Miyomun çıkartıldığı rahim dokusu çok katlı olarak dikilir. Rahime zarar vermeden yapılan bir miyom cerrahisi sonrası gebe kalmada hiçbir sıkıntı olmamaktadır. Bu nedenle miyom ameliyatlarında cerrahi tecrübe çok önemlidir. Miyom Ameliyatı İstanbul Miyom ameliyatını yapan cerrahın deneyimi daha az kanama ve rahmin korunması için büyük önem taşır. Miyom ameliyatında rahim alınır mı

Kapalı Miyom Ameliyatı Fiyatları 2021

Kapalı miyom ameliyatı gerek cerrahi ekipman ve kullanılan malzemeler gerekse teknik olarak, açık miyom ameliyatlarından çok farklıdır. Bu nedenle açık miyom ameliyatlarına göre nispeten daha pahalıdır. Ancak kapalı miyom ameliyatı sonrası hastalar daha hızlı taburcu olurlar ve işlerine daha hızlı dönerler. Karında büyük kesi olmadığı için ameliyat sonrası fıtık riski veya barsak yapışıklıkları gibi problemler kapalı cerrahide gözlenmez. Bu nedenle iş gücü kaybı daha azdır. Miyom ameliyatı fiyatı bilgisi için bizi arayınız.

Kapalı Miyom Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kapalı (laparoskopik) miyom ameliyatı ile karında yara izi olmadan miyomlardan kurtulmak mümkündür. (yara izi olmadan miyom ameliyatı)

Kapalı (laparoskopik) miyom ameliyatı, ileri düzey laparoskopik cerrahi tecrübe gerektirir. Rahimin korunması için ve rahime zarar verilmemesi için kanama mümkün olduğunca az olmalı ve gerekli hazırlıklar yapılarak ameliyat planlanmalıdır.

Kapalı miyom ameliyatında:

1- Karından 0.5 cm lik çok küçük kesi yapılır.

2- Kamera ve yardımcı aletler girilerek karın içi görüntülenir.

3- Özel aletler ile rahime zarar vermeden miyomlar rahimden ayrılır.

4- Miyomlar, karın içerisine atılan özel torba içerisine konulur.

5- Morselatör denilen özel alet ile miyomlar, küçük parçalar halinde karın dışına çıkartılır.

6- Böylece, karında büyük yara izi olmadan çok büyük boyutlarda miyomlar, rahim korunarak çıkartılabilirler.

Bu hafta içerisinde 4 hastamıza rahim koruyucu kapalı miyom ameliyatı işlemi yaptık. Büyük boyutlardaki miyomlar aşağıdaki resimlerde görüldüğü gibi küçük parçalar halinde karın dışına alındı.

Resim: Kapalı Miyom Ameliyatı

Tüm hastalarımızda rahim korundu. Gelecekteki gebelik haberlerini bekliyoruz…

 

 

Doç.Dr.Gökhan BOYRAZ

Kadın Hastalıkları&Doğum

Jinekolojik Kanser Cerrahisi Uzmanı

Onkojinekolog 

İnstagram: doc.dr.gokhanboyraz

Yazar: Doç. Dr. Gökhan Boyraz