02.09.2020

MİYOM AMELİYATI İSTANBUL

MİYOM TEDAVİSİ İÇİ RAHİMİN ALINMASI GEREKLİ DEĞİLDİR!!

RAHİM KORUYUCU MİYOM AMELİYATI İSTANBUL

Miyom Tedavisi İçin Rahim Alınması Gerekli DEĞİLDİR !!

Günümüzde, oldukça genç ve gelecekte çocuk istemi olan kadınlarda, çok büyük boyutlarda miyom görülmektedir. Bu hastaların en büyük korkusu rahimlerine oluşabilecek zarardır. Miyom boyutu ne olursa olsun, sadece miyomun çıkartılması mümkündür. Miyom tedavisi için rahimin alınması gerekli DEĞİLDİR. Rahim Koruyucu Miyom Ameliyat İstanbul. Miyomun çıkartıldığı rahim dokusu çok katlı olarak dikilir. Rahime zarar vermeden yapılan bir miyom cerrahisi sonrası gebe kalmada hiçbir sıkıntı olmamaktadır. Bu nedenle miyom ameliyatlarında cerrahi tecrübe çok önemlidir. Miyom Ameliyatı İstanbul Miyom ameliyatını yapan cerrahın deneyimi daha az kanama ve rahmin korunması için büyük önem taşır.

 

RESİM: Rahim koruyucu miyom ameliyatlarımızın ünü sınırları aştı. Hastamız, araştırmış, Kazakistan ‘dan bulmuş bizi ve ameliyat için ordan geldi. Kazakistan’da rahiminin alınması gerektiği söylenen hastamız önce mail yoluyla ulaştı bana. Rahim koruyucu miyom ameliyatı konusunda kendisini bilgilendirdik. Bize güvendi ve ameliyat için gelmeye karar verdi. Muayenemizde göbek seviyesini aşan dev miyomlar vardı. Hastamıza rahat olmasını, rahmine bir zarar vermeyeceğimizi söyledik. Ve sözümüzde de durduk, 15 adet miyomu rahime bir zarar vermeden çıkarttık. Rahim dokusunu iki kat kapatarak gelecekte gebelik için hazır hale getirdik. İyi tedavi arayışı uzaklık dinlemiyor. Siz de miyomlarınızın tedavisi için bizden ücretsiz ikinci görüş alabilirsiniz.

 

 

Miyom Ameliyatı Sonrası Gebelik Süreci

Başarılı bir miyom ameliyatı sonrasında gebelik açısından herhangi bir sıkıntı beklenmez. Zaman içerisinde rahim duvarı iyileşerek daha güçlü hale gelir. Bu sayede oluşacak bir gebelik durumunda duvar yeterli dirence kavuşmuş olur. Miyomektomi geçiren kadınların gebelik planlaması için, ameliyat sonrası 3 ila 6 ay beklemesi önerilir. Miyomektomi ameliyatı sonrası genellikle sezaryen doğum tercih edilir. Ancak rahim dışına yerleşen veya saplı miyom gibi rahim duvarına zarar vermeyen durumlarda normal doğum açısından sıkıntı bulunmaz.

Kapalı Miyom Ameliyatı Fiyatları 2020

Kapalı miyom ameliyatı gerek cerrahi ekipman ve kullanılan malzemeler gerekse teknik olarak, açık miyom ameliyatlarından çok farklıdır. Bu nedenle açık miyom ameliyatlarına göre nispeten daha pahalıdır. Ancak kapalı miyom ameliyatı sonrası hastalar daha hızlı taburcu olurlar ve işlerine daha hızlı dönerler. Karında büyük kesi olmadığı için ameliyat sonrası fıtık riski veya barsak yapışıklıkları gibi problemler kapalı cerrahide gözlenmez. Bu nedenle iş gücü kaybı daha azdır. Miyom ameliyatı fiyat bilgisi için bizi arayınız.

 

Doç.Dr.Gökhan BOYRAZ

Kadın Hastalıkları&Doğum

Jinekolojik Kanser Cerrahisi Uzmanı

 

İnstagram: doc.dr.gokhanboyraz

 

Yazar: Doç. Dr. Gökhan Boyraz