22.03.2022

Rahim Korunarak 30 cm Miyom Çıkartıldı

35 yaşında hastamız MİYOM ameliyatı için Erzurum’dan geldi…

Erzurum’da yaşayan 30 yaşındaki AH, karnında oluşan büyük şişlik nedeniyle yaşadığı şehirde doktora başvurdu. Çeşitli tetkiklerden sonra hemoglobin değerinin düşük olduğu ve şişlik nedeniyle Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanına yönlendirildi. Gittiği hastanede yapılan muayenelerde rahminde rahim ağzına yerleşen dev boyutta SERVİKAL MİYOM tespit edildi ve rahminin alınması gerektiği söylendi. Rahminin alınmaması için birçok merkeze giden AH, her gittiği yerden rahminin alınmasıyla ilgili görüşlerle karşılaştı. AH, bir tavsiye üzerine alanında uzman Jinekolojik Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Gökhan Boyraz’a başvurdu. Doç. Dr. Boyraz, rahim koruyucu cerrahi sayesinde AH’yi  hem miyomundan hem de rahminin alınmasından kurtardı. rahim koruyucu miyom ameliyatı

Resim 1: Rahim ağzından kaynaklanan dev miyom

KARNI 5 AYLIK HAMİLE GİBİ ŞİŞMİŞTİ
Hastalığın tespitinden önce karnının 5 aylık hamile bir kadının karnı gibi şiştiğini tarif eden AH, “Pandemi hep evdeydim. Normalde kilolu biri değilim, hatta çok zayıfım. Ama bu süreçte iştahım arttı ve karnım şişti.  Ancak birkaç ay sonra çok sık idrara da çıkmaya başladım. Böyle olunca doktora başvurdum ve rahmimde çok büyük miyom olduğu söylendi” dedi.

AH, Erzurum’da gittiği hastanelerde rahmimin tamamen alınması gerektiği yanıtlarıyla karşılaştığını söylerken, “Hiç evlenmedim, ileride anne olmak istiyorum. Rahmimin alınacağını duyunca çok üzüldüm ve çok endişelendim. Rahim ve yumurtalık alındığında bunun geri dönüşü yok. Çocuğunuz olmuyor.  Bir süre rahim korunarak miyom ameliyatı yapan merkezleri araştırdım ve bir tanıdık tavsiyesiyle Doç. Dr. Gökhan Boyraz’a ulaştım. Doç. Dr. Gökhan Boyraz ile görüştüğümde güvendim ve ameliyatımı oldum. Kendisi beni sağlığıma kavuşturdu. Normal kiloma geri döndüm. İleride çocuk sahibi olabileceğim. İyi ki İstanbul Onkojinekoloji Kliniğine gelmeşim, iyi ki Doç. Dr. Gökhan Boyraz ile yollarımız kesişmiş. Çok mutluyum” şeklinde konuştu.

Resim 2: Hastamızın rahmi korunarak 30 cm miyom çıkartıldı

Resim 3: Rahimden çıkartılan dev miyom

Günümüzde özellike genç, ilerde anne olma hayali olan hastalarımızın rahimlerinde çok büyük boyutlara ulaşan, çok sayıda miyomlara sık rastlamaktayız. Miyomlar, rahim duvarını oluşturan düz kaslardan gelişen iyi huylu tümörlerdir. Özellikle büyük boyutlara gelen bu miyomlar kanamaya bağlı olarak rahimi riske atabilmekte ve bu nedenle genç hastalarımızın anne olma hayallerini ellerinden alabilmektedir. Miyom cerrahisinde rahimi riske atan en önemli risk faktörleri miyomların boyutu, sayısı ve büyük damarlar ile ilişkisi yani yerleşim yeridir. Tüm bu risk faktörleri ameliyat öncesi iyi bir muayene ve değerlendirme ile saptanabilmekte ve ameliyat hazırlıkları buna göre yapılmaktadır. Özet olarak, miyom ameliyatlarında rahimin korunmasında cerrahi tecrübe çok önemlidir. Ameliyatı yapan cerrahın, miyom ameliyatları konusunda deneyimi hastalarımızın rahimlerinin korunmasında yani gelecekte anne olma hayallerinin devamında anahtar rol oynamaktadır. miyom ameliyatında rahim alınır mı

Bu hastamızda olduğu gibi, rahimin korunması imkansız denilen çok sayıda hastamızda rahim koruyucu miyom ameliyatını başarı ile gerçekleştirdik. Bu hastamızda da 30 cm boyutunda servikal miyom, rahim korunarak çıkartıldı. Gelecekte gebelik sırasında görüşmek için hastamız ile sözleştik….

Rahim Koruyucu Miyom Ameliyatı ile RAHMİNİZİN KORUNMASI MÜMKÜNDÜR

  • Genç, gelecekte çocuk istemi olan
  • Rahmini korumak isteyen hastalarda
  • Miyom boyutundan, sayısından, yerleşiminden bağımsız olarak
  • RAHİMİN KORUNMASI MÜMKÜNDÜR
  • Rahim koruyucu miyom ameliyatı için cerrahi tecrübe çok önemlidir

Rahim Alınmadan Miyom Ameliyatı MÜMKÜNDÜR

  • Miyom ameliyatlarında rahimi riske atan faktörler;
  • Miyom sayısı, miyom yerleşimi ve yoğun kanama riskidir
  • Kanamaya müdahale tecrübesi, rahimin korunmasında çok önemlidir
  • Cerrahi tecrübe ile RAHİM ALINMADAN MİYOM AMELİYATI MÜMKÜNDÜR

Miyom ameliyatı fiyatları 2022

Özellikle genç, rahimini korumak isteyen hastalarda miyom ameliyatı çok önemlidir. Rahimin miyom nedeniyle alınması hastalarımızın anne olma hayallerini sonlandırır. Bu nedenle miyom ameliyatında rahimin korunması çok önemlidir. Cerrahi tecrübe ile miyom sayısından ve boyutundan bağımsız olarak rahim korunabilir. Rahminizde miyomunuz var ve ameliyat önerildi ise mutlaka bize ulaşın…

Genç, henüz çocuğu olmayan, gelecekte çocuk sahibi olmak isteyen, rahmini korumak isteyen bir kadınsanız ve miyom nedeniyle size ameliyat önerildi ise ne yapmalısınız ?

Bu hastalarda miyom ameliyatlarında rahmin korunması son derece hayatidir. Henüz çocuğu olmayan bir kadında ameliyat sırasında oluşabilecek bir kanama nedeniyle rahmin alınması, hastanın anne olma şansını, hayallerini elinden alır. Bu nedenle rahim koruyucu miyom ameliyatı çok önemlidir. Rahminizi riske atmamak için RAHİM KORUYUCU MİYOM AMELİYATI  2022 konusunda deneyimli bir onkojinekolog ile temasa geçmelisiniz. Miyom ameliyatlarında rahmin korunmasında cerrahi tecrübe çok önemlidir.

ONKOJİNEKOLOG Doç.Dr.Gökhan BOYRAZ bugüne kadar, 36 farklı ülkeden hastaya yüzlerce rahim koruyucu miyom ameliyatı yapmış, bir çok hastasında daha sonra doğumlarını gerçekleştirmiştir. Tüm Dünya’ dan ve Türkiye’nin dört bir yanından bu konuda hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir. Miyom nedeniyle ameliyat önerildi, rahminize zarar gelmesini istemiyorsanız ve rahminizi aldırmak istemiyorsanız ulaşabilirsiniz..

 

Doç.Dr.Gökhan BOYRAZ

Avrupa Akredite Kanser Cerrahisi Uzmanı

Laparoskopik Cerrahi Uzmanı

Miyom konusunda deneyimli Onkojinekolog

Tel: 0 536 813 7940

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCPNxCcseiNkpRYX1IwbreXw

İnstagram: doc.dr.gokhanboyraz

 

 

Yazar: Doç. Dr. Gökhan Boyraz